Separator magnetyczny nadtaśmowy – co to jest?

Separator magnetyczny nadtaśmowy to typ urządzenia przeznaczonego do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z transportowanych materiałów za pomocą przenośnika taśmowego. Taka funkcjonalność sprawia, że maszyny tej klasy znajdują bardzo szerokie zastosowanie, między innymi przy recyklingu metali, w branżach związanych z surowcami mineralnymi, ceramiką, tworzywami sztucznymi, branży chemicznej, a także rolniczej.

Cechy separatorów nadtaśmowych

Separatory nadtaśmowe różnią się między sobą przede wszystkim ze względu na typ magnesu, na którym opiera się konstrukcja. W zdecydowanej większości przypadków są to magnesy neodymowe, które, co prawda, odznaczają się mniejszym zasięgiem (ok. 300 mm), ale są znaczniej precyzyjniejsze, dzięki czemu sprawdzają się przy separacji drobnych metali. Ich lekka konstrukcja sprawia, że stanowią doskonałe uzupełnienie separatorów mobilnych.

Zasada działania separatorów magnetycznych

Separator magnetyczny zostaje zawieszony bezpośrednio nad przenośnikiem taśmowym w taki sposób, by zapewnić pole magnetyczne o odpowiedniej mocy i zasięgu. Równocześnie uwzględnione zostaje bezpieczeństwo środowiska pracy.
Podczas działania powierzchnia maszyny jest ciągle oczyszczana za pośrednictwem taśmy wynoszącej. Dzięki temu możliwe jest usuwanie dużych ilości metalowych elementów w sposób w pełni zautomatyzowany.
Urządzenia dostępne w naszej ofercie wyposażone są w niezawodny napęd i wysokiej klasy łożyska, co gwarantuje niezawodność i gotowość do pracy nieprzerwanej przez wiele roboczogodzin.
W zależności od aplikacji wytwarza się separatory w wielu różnych rozmiarach oraz kształtach. Ich typ oraz wielkość dopasowuje się do konkretnego, posiadanego przenośnika taśmowego.

Typ magnesu dopasowany do potrzeb

Przy ustalaniu wielkości oraz mocy magnesu należy uwzględnić wiele czynników. Pod uwagę bierze się przede wszystkim szerokość przenośnika taśmowego oraz grubość warstwy materiału, która się na nim znajduje.
Podstawowa zasada jest taka, że skuteczność separatora magnetycznego jest tym większa, im bliżej znajduje się surowca. Ważne jest także, by szerokość urządzenia była jak najbardziej zbliżona do tej, jaką odznacza się przenośnik taśmowy.
Oczywiście równie istotny jest także rodzaj obrabianego produktu – znacznie mniej wymagająca jest procedura separacji elementów metalowych z biomasy niż odpadów pohutniczych czy węgla w elektrowniach.

Galeria zdjęć

Dostępne modele separatorów

Model
Wymiary magnesu
Szerokość taśmy
Silnik
Szybkość taśmy
  • SM-500
    500x500x200
    500 mm
    1.1 kW
    1.5 m/s
  • SM-650
    650x650x200
    650 mm
    2,2 kW
    1.6 m/s
  • SM-800
    800x800x200
    800 mm
    2,2 kW
    1.6 m/s

Zainteresował Cię ten produkt?

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły

ZADZWOŃ:
+48 694 902 821

Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności